Vēsture

Pasaules attīstība pēdējā simtgadē ir bijusi ļoti strauja un līdzi šim laikam ir gājis Herz. Herz kompānija var lepoties ar vairāk kā 115 gadu pieredzi un no 12 darbinieku uzņēmuma Vīnes nomalē ir izaugusi līdz starptautiskam pilna servisa pakalpojuma sniedzēja ar 1500 darbiniekiem pasaulē.
Francs Gebauers (Franz Gebauer) un Viktors Lērners (Viktor Lehrner) dibināja uzņēmumu un uzsāka vārstu ražošanu, nodarbinot 12 cilvēkus. 1908.gada produktu brošūrā bija ietverti vairāk kā tūkstots produkti, tostarp sanitārie un regulējošie vārsti, apkures un gāzes vārsti ar skalu priekš spiediena, caurulēm un katliem.Pirms pirmā pasaules kara Gebaurs un Lērners nodarbināja vairāk kā 300 darbiniekus, kuri ražoja ne tikai vaŗstu prieks gāzes, ūdens, apkures un vannasistabām, bet arī sastāvdaļas atsperēm un krāniem priekš alus un vīna.

 
KR Viktor Lehrner (1874-1969)


Viktors Lērners (1874-1969) bija viens no dibinātājiem „Gebauer & Lehrner”, tagad zināms kā viens no Herz Armatūren dibinātājiem.

Pirmā pasaules kara laikā un starpkaru periodā, sarežģītas politikas un ekonomikas apstākļos ražošana netika apturēta, bet darbinieku skaits saruka līdz 120.
„Gebauer & Lehrnen” bija aizliegts ražot vārstus. Kara laikā kompānija tika izslēgta no darbības savā jomā, bet turpināja savu darbību ierobežotā režīmā un iztika ar nelieliem bruņojuma pasūtījumiem. (Torpēdu mehānismi)
Pēc Otrā pasaules kara nāca daudz reoganizācijas, kas nesušas liela pārmaiņas un kopējo pārstrukturēšanu ar kompāniju. Vadības līmeņa restrukturizācija cēla līmeni ražošanas modernizācijai un gāja roku rokā ar racionalizāciju produktu klāstā. Pirmo reizi kodi un attēli tika standartizēti. Palielinoties eksportam un tirgus politikas nostāja palielināja pieprasījumu un piecdesmito gadu beigās specializējās apkures vārstos.

Ražošanas iekārtas modernizēja un precizēte ražošanai par stūrakmeni Herz produktu veiksmīgai attīstībai. 1964.gadā tika piedzīvots pirmais lielākais eksporta apjoms – 800 tūkstoši vārstu tika pārdoti eksportā. Atgriežoties laikā, kad apkures sistēmas tika regulētas ar manuāli iestatāmiem vārstiem, Herz bija pirmais, kas attīstīja „Rekord” regulējošo vārstu.

Izpēte un attīstība deva stimulu, kopā ar mārketinga aktivitātēm nesa pozitīvu rezultātu par ko liecina skaitļi – līdz 1970.gadam pārdoti 1.8 miljoni vārstu visā Eiropā. Pieaugot sabiedrības informētībai par enerģiju un izmaksām, kā arī lietotāju tiekšanās pēc greznības un dizaina, Herz paātrināja termostatisko vārstu attīstību. Pirmais termostatiskais vārsts tika uzražots 1972.gadā. Termostatisko vārstu attīstība un uzlabošana notiek vēl šodien. 1973.gadā vārds Herz tika pieņemts par sabiedrības nosaukumu un turpmāk vārdu „Gebauer & Lehmer KG” vietā tiek lietots „HERZ ARMATUREN AG”.

1986.gadā kompānija pārceļās un jaunu galveno mītni Ričarda Štrausa ielā (Richard-Strauss-Straße) Vīnes 23.  apgabalā.1983.gadā Herz izstrādāja vienas telpas temperatūras kotrolieri TOPTHERM. HERZ-ETC (7900) ir vienas telpas termostatiskais kontrolieris ar automātisku regulēšanu istabas temperatūrai savienojas ar laika slēdzi (7910 – dienas programmēšana, 7915 – nedēļas programmēšana), kas spēj regulēt temperatūru jebkurā laikā. HERZ izstrādājis arī izpildmehānismus (7711 un 7712 – lenķa modeļi) kā arī telpas temperatūras regulatorus radiatoriem un siltajām grīdām.

Deviņdesmito gadu pārmaiņas nesa pārmaiņas komercsabiedrībā, turpmāk Herz Armaturen AG bija akciju sabiedrība ar nosaukumu „Herz Armaturen Ges.m.b.H.”.  Šodien „HERZ Armaturen Ges.m.b.H.” Šodien „HERZ Armaturen Ges.m.b.H.” atrodādās 5 vietās Austrijā un 3 vietās Eiropā (Polijā, Rumānijā un Slovēnijā), ar kopējo nodarbināto skaitu 1500. Herz ir vienīgais Austrijas ražotājs, ar svarīgu lomu internacionāli, kurš piedāvā produktus telpas temperatūras kontrolei, apkurei, gaisa kondicionēšanai un dzeramā ūdens apgādē.

HERZ koncetrējas uz Eiropas kvalitātes normām un ar tām saista savu attīstību un plānus. Kopš darbības sākuma 1896.gadā HERZ sevi pozicionē sevi kā uzticams partneris nozares materiālu rūpniecībā.


1995.gadā HERZ prezentējā nākošās paaudzes termogalvas Design (9230 un 9260).

Pievilcīgā dizaina termostata galvas tika izstrādātas sadarbībā ar „Porche Design GmbH”. Šīs sērijas termostatiskās galvas piedāvājam ne tikai Herz termostatu vārstiem, bet arī citu ražotāju vārstiem (D, H). Piedāvājumā parādījās arī termogalvas ar distances sensoru (9430) un distances regulēšanu (9330). Herz Design termostati ir ņemti par pamata modeli Herz De Luxe termostatiem un vārstiem.

2003.gadā Herz paplašināja savu piedāvājuma klāstu ar balansēšanas vārstiem, pieprasītākie modēļi 4117, 4217, kā arī diferencētā spiediena vārsti 4007.

Priekš veiksmīgi fukncionējošiem automātiskiem vārstiem, īpaši divcauruļu apkures sistēmā ar priekšsiestatīšanas vārstiem (Herz TS-90-V, TS-98-V, TS-99-FV), nepieciešami ir diferencētā spiediena vārsti. Ar šo Herz jauninājumu Herz var nodrošināt pilnu produktu klāstu centralizētās siltumapgādes sistēmas uzstādīšanai un renovācijai.

2011.gadā Herz paplašināja savu produktu klāstu ar augstas kvalitātes kontroles vārstiem. Jaunie kontroles vārsti Herz Smart 4006 ir papildinājums pilnībā automatizētiem spiediena kontrosles un regulēšanas vārstiem no sērijas 4006.

Šie plūsmas kontrolieri ar iebūvēto izpildmehānismu kopā ar termo elektriskajiem servomotoriem HERZ 7990 ir ideāla izvēle, lai optimizētu enerģijas efektivitāti. Herz produkti (2117, 2137, 4006, 4037, 7760, 7762 un 7763) nodrošina kompānijas pievilcīgāko un pilnībā nokomplektētu produktu klāstu.